Skopał radiowóz miejskich strażników

Skopał radiowóz miejskich strażników
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W piątek, 19 grudnia o godzinie 19:20 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że na ulicy Żeromskiego w okolicach parku Kościuszki młody mężczyzna uderza i kopie najpierw jednego mężczyznę a następnie głową uderza kolejnego. Na miejsce wysłano patrol Straży Miejskiej, na miejscu ujęto sprawcę zdarzenia. W związku z obrażeniami u jednego z pobitych, na miejsce wezwano pogotowie, które następnie zabrało mężczyznę do szpitala. Sprawcę zdarzenia przewieziono na I komisariat policji, gdzie został przekazany do dyspozycji oficera dyżurnego. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu, podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyszło, iż sprawca zdarzenia ma ponad 1,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia, gdy zmotoryzowany patrol Straży Miejskiej kontrolował ulicę Żeromskiego, o godzinie 22:25, na wysokości ulicy Moniuszki, do radiowozu podszedł mężczyzna od którego wyczuwalna była woń alkoholu i zażądał od patrolu odpalenia papierosa. Funkcjonariusze odmówili mężczyźnie, na co on zaczął kopać w radiowóz. Sprawca zdarzenia nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Mężczyzna przy tym był bardzo agresywny. W związku z tym mężczyznę ujęto i przewieziono na I komisariat policji, gdzie na mężczyznę nałożono mandat karny w wysokości 500 zł.

W sobotę, 20 grudnia o godzinie 20 operator monitoringu miejskiego zgłosił dyżurnemu Straży Miejskiej, że przy ulicy Reja dwóch mężczyzn wybiegło ze sklepu spożywczego z dwoma czteropakami piwa. Operator opisał dokładny wygląd sprawców oraz kierunek w którym pobiegli. Po bezpośrednim pościgu funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli sprawców zdarzenia. Ekspedientka w sklepie potwierdziła kradzież. Sprawców zdarzenia przewieziono na I komisariat policji, gdzie zostali przekazani do dyspozycji oficera dyżurnego.

Źródło: Straż Miejska w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy