Składakiem po kiełbasę, czyli PRL-u czar (ZOBACZ ZDJĘCIA)

Składakiem po kiełbasę, czyli PRL-u czar (ZOBACZ ZDJĘCIA)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Mieszkańcy naszego miasta  w sobotnie popołudnie mieli okazję na Placu Jagiellońskim podziwiać zabytkowe samochody w ramach zakończenia sezonu Radomskich Klasyków. Na ulicę wyjechali również na swoich składakach członkowie Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”.  Kilkanaście osób zmierzyło się w 3-kilometrowym wyścigu na odcinku  pomiędzy Sezamem a Piwiarnią Warki. Po ukończeniu każdego z trzech odcinków czekały wyjątkowe nagrody – papier toaletowy, mydło Zefir i kiełbasa.

Wyścig wygrał Łukasz Wykrota, ubrany w gustowny jeans.  – Składaki to typowe rowery miejskie, są bardzo wygodne, w przeciwieństwie do współczesnych „górali”, którymi nie za dobrze jeździ się w warunkach miejskich – przyznał.
Radomskie Towarzystwo Retrocyklistów "Sprężyści" to grupa miłośników zabytkowych rowerów oraz sportu kolarskiego. – Dużo ciężej jest nam znaleźć części do rowerów przedwojennych, do dzisiejszych wyścigów nie było trudno się przygotować. Składaki trzymamy jeszcze w piwnicach, a jeżeli nie to można je bardzo tanio kupić np. w internecie – przyznał Łukasz Wykrota.


„0,7 l. zgłoś się” – w Warce

Magię dancingów z dawnych lat można było poczuć wieczorem w Piwiarni Warka. Kraciaste ceraty na stolikach, szalkowa waga i oranżada na barze. Personel klimatycznie przebrany.

– Na dzisiejszy wieczór mamy specjalnie przygotowane promocyjne menu, mi. śledzia, tatara, galaretę. Wśród alkoholi rządzi kultowa niegdyś Żytnia z oranżadą na popitkę – mówiła Magda Kołbuc, inicjatorka imprezy.

Większość gości dopisała i na wieczorną zabawę ubrała się zgodnie z obowiązującymi niegdyś trendami. Panowie w tweedowych marynarkach, przeczesywali rozwiane grzywki grzebykami ukrytymi w kieszeni na piersi. Towarzyszyły im panie w kwiecistych zwiewnych sukniach i natapirowanych włosach. O bezpieczeństwo wszystkich gości zadbał Pan Milicjant.    

Aleksandra Jabłonka/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy