Sesja nadzwyczajna o lotnisku

Sesja nadzwyczajna o lotnisku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


- W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę rozmawiał z klubami radnych Rady Miejskiej o terminie sesji nadzwyczajnej, na której przeanalizujemy aktualną sytuację lotniska i podejmiemy decyzję czy rozwijamy Port Lotniczy Radom, a jeśli tak to w jakim kierunku. Do tego zobowiązywałem się na sesji Rady Miejskiej w marcu i tego zobowiązania dotrzymam – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Nasi czytelnicy w odróżnieniu od władz miasta i spółki bardzo żywo komentują sytuację w radomskim porcie. "Cóż w tym takiego nadzwyczajnego, że Air Baltic rezygnuje z lotów? To było do przewidzenia, bo to nie ten kierunek. Uruchomimy loty do Wlk. Brytanii, czy Irlandii i będzie obłożenie lotów. Dostosujmy lotnisko do wymagań przewoźników i będzie inna sytuacja. Czego czepiacie się prezydentów Witkowskiego i b.Kosztowniaka? To jest wyjątkowo ważna inwestycja dla Radomia i trzeba zrobić wszystko, żeby nam się powiodło." - napisał eljgreg. Będziemy się przyglądać sytuacji i sprawdzać czy lotnisko prowadzi rozmowy z innymi przewoźnikami.

Inny czytelnik skomentował sytuację następująco: "Powiem wam tak, jeśli zamkną lotnisko w Radomiu do gwarantuje, że w ciągu dwóch lat powstanie w Kielcach i tam się będzie opłacać. Do roboty panie prezydencie i reszta" – napisał win.

A.H.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy