Serwisownia pociągów w Radomiu (AKTUALIZACJA)

Serwisownia pociągów w Radomiu (AKTUALIZACJA)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W Radomiu będą naprawiane pociągi. W naszym mieście powstanie serwisownia pociągów Kolei Mazowieckich  - informuje na swoim profilu prezydent Radosław Witkowski.

„To już pewne! W Radomiu powstanie serwisownia pociągów Kolei Mazowieckich. To dobra wiadomość dla mieszkańców. Powstaną nowe miejsca pracy. Inwestycja jest potężna, a jej wartość to 45 milionów złotych. Podziękowania należą się posłowi Leszkowi Ruszczykowi, który był mocno zaangażowany w to, aby serwisownia powstała właśnie w naszym mieście” pisze na FB Radosław Witkowski.  

Dzierżawa obejmuje okres 40 lat, a prace związane z budową zaplecza potrwają około trzech lat. Projekt budowy jest powiązany z zakupem dziesięciu dwuczłonowych elektrycznych autobusów szynowych.

Punkt utrzymania taboru powstanie na terenie, który kiedyś należał do Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. - Bardzo się cieszymy z decyzji Kolei Mazowieckich o lokalizacji serwisowni w Radomiu. Dzięki temu, na nowo zostanie gospodarczo ożywiony teren, który przez wiele lat był kojarzony z obsługą kolei. W ten sposób miasto wzbogaci się o kolejne miejsca pracy, które w Radomiu są bardzo potrzebne – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Zakres funkcjonowania punktu utrzymania pojazdów w Radomiu będzie obejmował m.in.: wykonywanie prac związanych z utrzymaniem pojazdów w poziomach P1 - P2, naprawy bieżące, mycie pojazdów w myjni przejazdowej, wykonywanie podstawowych czynności kontrolnych oraz naprawy podzespołów. Praca w punkcie utrzymania będzie wykonywana siedem dni w tygodniu, w systemie trzyzmianowym, w związku z czym planowane jest zatrudnienie około 40 osób.

Szacowana wartość projektu łączonego (budowa punktu utrzymania pojazdów w Radomiu oraz zakup 10 pojazdów) wyniesie około 150 mln zł (netto). Planowany okres realizacji to lata 2016 - 2018. Projekt został zgłoszony do uwzględnienia w Planie Wykonawczym do Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku. Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie do projektu, to dostawa dwuczłonowych autobusów szynowych jest planowana w latach 2017 – 2018. Tabor ten usprawni obsługę pasażerów w aglomeracji radomskiej, w tym, w kierunku Warszawy, do Dęblina, Skarżyska Kamiennej i Drzewicy.

Przypomnijmy. W lipcu 2013 roku Rada Miejska przychyliła się do wniosku spółki Koleje Mazowieckie o dzierżawę gruntów przy ulicy Domagalskiego. Natomiast w czerwcu ubiegłego roku władze miasta podpisały umowę na dzierżawę miejskiej działki przez Koleje Mazowieckie. Umowa została zawarta na okres 40 lat, czyli do 30 czerwca 2055 roku. Pisaliśmy o tym TUTAJ.


KS /fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy