Seria włamań na osiedlach

Seria włamań na osiedlach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


- Od kilku tygodni na osiedlu Akademickim, Gołębiowie I i Gołębiowie II oraz Michałowie dokonano wielu włamań do mieszkań. Podobna sytuacja miała miejsce około dwa, trzy lata temu. Ewidentnie grasuje jakaś szajka. Nie wiem czy policja robi cokolwiek w tej sprawie, czy tylko przyjmuje kolejne zgłoszenia. Chodzi o to, żeby nagłośnić sprawę, aby ludzie świadomi zagrożenia bardziej zwracali uwagę kto kręci się obok ich bloków – napisał zaniepokojony mieszkaniec Radomia.

Policja potwierdza, że w ostatnich tygodniach odnotowała kilka włamań do domów i mieszkań. - Sprawcy wykorzystując krótką nieobecność domowników włamali się do prywatnych domów.  Włamywacze szybko plądrują mieszkania i posesje, a ich łupem pada głównie biżuteria i gotówka – mówi Justyna Leszczyńska, rzecznik miejskiej policji. - Apelujemy o ostrożność i wzmożoną czujność sąsiedzką. Namawiamy do zwracania uwagi na obce osoby w pobliżu domu i informowania policji o niepokojących sygnałach.

Leszczyńska przypomina, że powinniśmy wykazywać się większą dbałością o zabezpieczenia naszego majątku. - Każde dodatkowe zabezpieczenie mieszkania oraz przechowywanych w nim wartościowych przedmiotów utrudnia złodziejowi pracę i powoduje, że traci cenny dla niego czas, podczas jego pokonywania. Prowadzi to często do rezygnacji z dokonania przez niego przestępstwa.

Złodzieje rzadko decydują się na rabunek w ciemno, a domy, mieszkania nie są wybierane przypadkowo. - Przed włamaniem przeprowadzają rozpoznanie terenu, obserwują budynek, sprawdzają jego zabezpieczenia, poznają przyzwyczajenia domowników oraz ich plany związane z czasowym wyjściem z mieszkania. Dlatego należy zwracać uwagę na to, co dzieje się w pobliżu naszego domu i domu sąsiada. Jeżeli zauważymy coś niepokojącego należy powiadomić policję. Jeśli w pobliżu są podejrzani ludzie, starajmy się zapamiętać ich wygląd, zapisać numer rejestracyjny pojazdu, którym się poruszają, lub inne szczegóły. Każda informacja, nawet z pozoru błaha może mieć bardzo ważne znaczenie w zatrzymaniu złodziei – wyjaśnia Leszczyńska.

Ostrożni powinni być nie tylko mieszkańcy domów jednorodzinnych, ale i dużych bloków, w których sąsiedzi nie zawsze się znają. Korzystają z tego złodzieje, którzy wiedzą, że jest mała szansa, aby ktoś zwrócił uwagę na to, że do mieszkania wchodzi ktoś, kto w nim nie mieszka.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy