Senat poprze budowę hali w Radomiu?

Senat poprze budowę hali w Radomiu?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Propozycja budowy hali w Radomiu ma zostać przedstawiona w Senacie podczas najbliższego posiedzenia plenarnego. Prawo i Sprawiedliwość uważa, że istnieje możliwość, aby w budżecie centralnym na 2014 rok znalazło się 40 mln zł na tę inwestycję.

- Budżet państwa rządzi się swoimi prawami. Uważamy, że suma jaką chcemy zarezerwować w nim na to konkretne zadanie nie obciąży finansów publicznych. Środki na budowę hali mogłyby pochodzić z rezerwy celowej. Nasza propozycja to efekt rozmów, jakie prezydent Andrzej Kosztowniak prowadził kilkanaście miesięcy temu z Marszałek Ewą Kopacz i ówczesną minister sportu Joanną Muchą. To wtedy padła deklaracja, że Radom otrzyma pomoc finansową. Nasze miasto zasługuje na nowoczesną halę. Mamy dwie drużyny - Rosę Radom i Cerrad Czarnych Radom, które grają na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale ich występów nie może oglądać wielu kibiców, bowiem hala przy ulicy Narutowicza może pomieścić około 1,5 tys. widzów - twierdzi senator Wojciech Skurkiewicz.

Aby poprawka znalazła się budżecie na 2014 rok potrzebne jest poparcie senatorów z Platformy Obywatelskiej.

- Dlatego w tym tygodniu spotkamy się z marszałkiem Bogdanem Borusewiczem i będziemy przekonywali go do tego pomysłu. Oprócz tego wyślemy listy do wszystkich naszych kolegów z PO z prośbą o poparcie naszej poprawki. Uważamy, że istnieje duża szansa, aby ten projekt został zaakceptowany - dodaje senator Stanisław Karczewski.

Jak dodają politycy PiS, miasto wydało już około 3 mln zł na realizację inwestycji. Chodzi tu o wybranie projektu hali, wydanie pozwolenia na budowę oraz uporządkowanie terenu przy ulicy Struga.

- Te pieniądze nie mogą przepaść. Liczymy na to, że obietnice zostaną spełnione i dostaniemy większe wsparcie niż przyznane nam 15 mln zł. Samego Radomia nie stać na to, aby na halę wydać więcej niż 30 mln zł - uzupełnia senator Wojciech Skurkiewicz.


Mariusz Skopek

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy