Rutkowski: 100 tys. za pomoc w śledztwie!

Rutkowski: 100 tys. za pomoc w śledztwie!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1387]

Do zdarzenia doszło 24 listopada w okolicy Szydłowca, przy trasie Kraków-Warszawa.

– Sprawcy dokonali kradzieży metodą tzw. „na policjanta”. Samochód udający nieoznakowany patrol policji zatrzymał do kontroli busa przewożącego telefony. To bardzo nowoczesne telefony warte w przeliczeniu ok. 3,5-4 mln zł. Tak naprawdę są one jednak dla tych złodziei bezwartościowe. Kiedy tylko zostaną uruchomione, będą namierzone. Nie ma więc praktycznie możliwości sprzedania ich – wyjaśnił Krzysztof Rutkowski.

Na konferencji obecny był kierowca busa. Nie chce on ujawniać swojego wizerunku i tożsamości, ponieważ w trakcie uprowadzenia był zastraszany przez sprawców.

– Kiedy wysiadłem z samochodu, bo chcieli mi niby pokazać zapis z videorejestratora, zostałem obezwładniony. Założono mi jakiś worek na twarz i kajdanki. Wrzucono mnie do ich samochodu i przez kilka godzin wożono. Później zostałem wyrzucony gdzieś w lesie, 100 km od miejsca uprowadzenia – powiedział mężczyzna.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Zajął się nią również Krzysztof Rutkowski.

– Moje biuro oferuje nagrodę 100 tys. zł za wskazanie miejsca, gdzie przechowywany  jest ten transport lub 50 tys. zł za wskazanie osób, które uczestniczyły w tym przestępstwie. Osoby jakie posiadają jakiekolwiek informacje na ten temat mogą się kontaktować pod numerem tel. 600 007 007. My dotrzymujemy słowa i wypłacamy nagrody – wyjaśnił Krzysztof Rutkowski. – Mamy już pewne informacje w tej sprawie, ale jeszcze je sprawdzamy.

Skradziony transport był nieubezpieczony. Pełną specyfikację telefonów można zobaczyć  na portalu patriot24.net

Aleksandra Jabłonka/ fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy