Rusza akcja Caritas. Masz szansę komuś pomóc!

Rusza akcja Caritas. Masz szansę komuś pomóc!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Podziel serce-pomnóż miłość". Koszt świec to 5 zł oraz 15 zł.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach oraz świetlicach, a także na leczenie, pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. W ubiegłym roku z takiej formy pomocy skorzystało 2 tys. dzieci.

Jak informuje Caritas, rozprowadzanie świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapłoną na polskich stołach to znak solidarności z najbardziej potrzebującymi. W Roku Wiary Caritas chce zwrócić uwagę na problem osamotnienia dzieci żyjących w polskich rodzinach. Wzrasta liczba dzieci, które muszą przedwcześnie nauczyć się samodzielnie żyć i popełniają przy tym dużo błędów. Celem organizacji jest zwrócenie uwago na to niepokojące zjawisko.  

Caritas Diecezji Radomskiej podsumowała także akcję zbiórki pieniędzy w ramach 1 procenta podatku. W 2011 roku organizację wsparło 8 tys. 472 podatników przesyłając 359 tys. zł. Jest to niewielki wzrost w stosunku do 2010 roku, kiedy w akcji wzięło udział 7 tys. 432 podatników, przekazując łącznie ponad 330 tys. zł.

Z tych środków zakupiono 25 łózek elektrycznych oraz 3 koncentratory tlenu. Ponadto przedstawiciele radomskiej Caritas podpisali 16 porozumień, dotyczących pozyskania środków na indywidualne pokrycie kosztów leczenia oraz zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci. Porozumienia podpisano także z 31 Parafialnymi Zespołami Caritas na działalność charytatywną.

Jak informuje ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor Caritas, pozostałe środki zostaną przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz dożywianie dzieci, bezdomnych i bezrobotnych.

red. Anna Prokop

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/c/caritas_zajawka.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96