Rury ciepłownicze przy ul. Energetyków straszą

Rury ciepłownicze przy ul. Energetyków straszą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Od listopada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu prowadził wycinkę drzew wzdłuż ulicy Energetyków. Przy okazji odsłoniono zardzewiałe i pomazane rury ciepłownicze. Długo będą straszyć?

Rury należące do radomskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Radpec" nie są używane. Jan Mazurkiewicz, prezes firmy wyjaśnia:

- Nie będziemy likwidować tych rur. Być może będą nam potrzebne przy spalarni śmieci, którą chcielibyśmy wybudować w naszym mieście. W tej chwili nie mogę nic więcej powiedzieć na ten temat, bowiem jesteśmy dopiero na początku realizacji tego projektu - stwierdził.

[gallery id=300] 

O budowie spalarni śmieci w Radomiu mowa już od ponad roku. Instalacja Termicznego Przekształcenia Odpadów Komunalnych miałaby powstać przy ulicy Energetyków, gdzie mieści się dawna elektrociepłownia, na obszarze o wielkości 5 hektarów. Budowa spalarni wzbudza sporo kontrowersji wśród radomian, a w szczególności mieszkańców Nowej Woli Gołębiowskiej, którzy mieszkaliby w jej bliskim sąsiedztwie. Radomianie martwią się o czystość powietrza, ochronę flory i fauny czy wód gruntowych. Specjaliści podczas konsultacji społecznych wyjaśniali wszelkie wątpliwości i zapewniali, że inwestycja ta jest bezpieczna. Jednak do decyzji w sprawie budowy spalarni jeszcze daleko.

- O tym, czy spalarnia śmieci powstanie, zdecyduje prezydent Radomia, Rada Miejska. Na razie kompletujemy decyzje środowiskowe, prowadziliśmy konsultacje społeczne. Konkretne decyzje zapadną prawdopodobnie w styczniu 2013 r. - mówi Jan Mazurkiewicz, prezes "Radpecu".

Karolina Sierka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy