Rozbudują PSP nr 21 przy ulicy Trojańskiej

Rozbudują PSP nr 21 przy ulicy Trojańskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nowy segment dydaktyczny będzie parterowy i połączony z istniejącym budynkiem. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie około 400 metrów kwadratowych. W części dobudowanej mieścić się będą cztery sale dydaktyczne, gabinet logopedyczny i sanitariaty. Budynek będzie bez barier architektonicznych - wybudowany zostanie podjazd dla niepełnosprawnych.

W zakres zamówienia wchodzi także zagospodarowanie terenu przez ułożenie chodnika z betonowej kostki brukowej. Prace mają się zakończyć w połowie 2016 roku.

W ostatnim czasie to już druga, po ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego szkoła, w której władze miasta poprawiają komfort nauki i pracy dzięki rozbudowie. Przypomnijmy, że przed dziesięciu dniami rozstrzygnięty został przetarg na rozbudowę tej zasłużonej, renomowanej  szkoły. Nowy segment będzie trzykondygnacyjny i w całości przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Powierzchnia użytkowa wyniesie 1227 metrów kwadratowych. Na parterze będą się mieściły szatnie, sanitariaty i pomieszczenia gospodarcze. Na piętrach – trzynaście sal dydaktycznych, w tym pięć sal ogólnych, sześć pracowni z zapleczami, dwa laboratoria, sanitariaty i gabinet pielęgniarki. Segment przy ZSO nr 6 będzie gotowy w sierpniu 2016 roku.


MS/źródło: UM w Radomiu/fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy