Rośnie budynek w miejsce koszar

Rośnie budynek w miejsce koszar
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1339]

W październiku rozpoczęły się prace przy realizacji nowej inwestycji zlokalizowanej u zbiegu ul. Wernera i Koszarowej. Inwestorem jest firma ProDom.

- Prace już się rozpoczęły. Gotowa jest już płyta fundamentowa garażu podziemnego. Jeżeli pogoda będzie nam sprzyjała, a wszystko na to wskazuje, do końca roku uda nam się wybudować parter – powiedział Rafał Niziołek, współwłaściciel firmy „ProDom”.

Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec przyszłego roku.

- W tym miejscu powstanie budynek usługowo-mieszkalny. Od ulicy Wernera będzie3-kondygnacyjny, a od koszarowej 4-kondygnacyjny. Na dwóch niższych poziomach będą mieściły się lokale handlowe, a na wyższych mieszkalne – wyjaśnił Rafał Niziołek. - Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie prace w terminie. Wiele będzie zależało od tego jak sroga będzie zima, czy na długo będziemy musieli wstrzymać prace – dodał.

Przypomnijmy, że nieruchomość przy ulicy Wernera i Koszarowej należała do miasta.Kilkukrotnie wystawiana była na sprzedaż. Cena systematycznie spadała. Pierwszy przetarg ogłoszono w grudniu 2012 roku – cena wywoławcza 1 mln 449 tys. zł. Kolejny w kwietniu 2013 roku - 1 mln 86 tys. 750 zł. W czerwcu 2013 roku ogłoszono trzeci przetarg - cena wywoławcza spadła do 750 tys. zł. Ostatecznie nieruchomość została sprzedana za 725 tys. zł firmie „ProDom” s.c. z siedzibą w Mazowszanach.

Na sprzedanym terenie znajdowały się pozostałości koszarów wojsk rosyjskich. Rudera została rozebrana w marcu tego roku.

Aleksandra Jabłonka/ fot. archiwum/ wizualizacje ProDom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy