Rekordzistka - dostała 30 pkt. karnych!

Rekordzistka - dostała 30 pkt. karnych!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W czwartek (10 kwietnia) rano patrol radomskiej drogówki kontrolował prędkość pojazdów na ulicy Szarych Szeregów. - Policjanci zauważyli forda mondeo, który przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość, dlatego zatrzymali auto do kontroli. Sprawdzili również stan trzeźwości 33- letniego kierowcy, badanie wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a podróż kontynuowała trzeźwa pasażerka - teściowa kierowcy. Przypominamy, że za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Tego samego dnia, przed południem policjanci zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów 27-letniej kobiecie, która na krótkim odcinku drogi popełniła szereg wykroczeń stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. - W Młodocinie na drodze krajowej nr 7 zauważyli pojazd opel corsa, który łamie przepisy. Kierująca pojazdem m.in. wyprzedzała na skrzyżowaniu, na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych, poruszała się po powierzchni wyłączonej z ruchu. Dodatkowo rozmawiała przez telefon komórkowy w czasie jazdy. Kobieta wyprzedzała kolumnę pojazdów, w tym samochody ciężarowe, jadąc pod prąd na odcinku kilkuset metrów. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali samochód. 27-letnia kierująca z powiatu szydłowieckiego nie widziała nic złego w swoim zachowaniu – powiedziała Justyna Leszczyńska.

Policjanci zatrzymali kierującej uprawnienia do prowadzenia pojazdów i skierują wniosek o ukaranie do sądu. Podczas tej krótkiej przejażdżki uzbierała ponad 30 punktów karnych.

Natomiast w środę (9 kwietnia) późnym wieczorem wracający po służbie do domu policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymał 23-letniego kierowcę, który stworzył zagrożenie w ruchu drogowym, w miejscu w którym w ostatnich dniach doszło do tragicznego wypadku. - Około godziny 23 na ulicy Szarych Szeregów funkcjonariusz zauważył audi jadące ulicą Wernera, które na skrzyżowaniu skręcało w Szarych Szeregów. Pojazd poruszał się z dużą prędkością, a młody kierowca wprowadził auto w niekontrolowany poślizg, stwarzając tym samym zagrożenie dla innych pojazdów znajdujących się na tym skrzyżowaniu, w miejscu, w którym ostatnich dniach doszło do tragicznego wypadku. Dodatkowo nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol. Policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie 23-letniego kierowcy do sądu – dodała Justyna Leszczyńska.


Źródło: KMP Radom/ fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy