RCO. Kontrakt na chemioterapię w szpitalu

RCO. Kontrakt na chemioterapię w szpitalu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Radomskie Centrum Onkologii, jako jedyny szpital onkologiczny w mieście, ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na chemioterapię w warunkach szpitalnych. Kontrakt został podpisany 30 grudnia.

Od 1 lica 2016 szpital ma także kontrakt na radioterapię i brachyterapię; prowadzi także bezpłatne konsultacje wszystkich pacjentów z podejrzeniem choroby nowotworowej.

- Aby szpital mógł działać kompleksowo w ramach NFZ, brakuje jeszcze kontraktu na chirurgię onkologiczną. Jeśli NFZ ogłosi konkurs na takie świadczenia, szpital jest gotowy rozpocząć zabiegi operacyjne swoich pacjentów – mówi Izabela Leśkiewicz, rzecznik prasowy RCO.

Szpital oficjalnie został otwarty w czerwcu 2016 roku. Do grudnia ubiegłego roku przyjęto w nim na radioterapię ok. 300 pacjentów w ramach kontraktu z NFZ, a konsultowanych było prawie 800, za których placówka zapłaciła z własnych pieniędzy. - Każdego dnia jest tu napromienianych około 40 pacjentów chorych na nowotwory. Pacjenci przyjeżdżają głównie z Radomia i okolic, ale coraz więcej chorych zgłasza się także z Lublina, Warszawy i województwa świętokrzyskiego – wylicza Leśkiewicz. - Na leczenie do RCO mogą się zgłaszać pacjenci ze skierowaniem z innych placówek, ale też tacy, którzy potrzebują porady onkologa. Wtedy mogą liczyć na bezpłatne konsultacje. Na konsultacje w poradni chemioterapii RCO przyjęło dotąd ok. 2,5 tys. pacjentów.

To jeden z najnowocześniejszych szpitali onkologicznych w Polsce. Świetny sprzęt i wysoko wykwalifikowana kadra jest gotowa do prowadzenia kompleksowej diagnostyki onkologicznej. W centrum mogą być leczone m.in. nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego, prostaty, narządów rodnych, nowotwory płuc oraz nowotwory głowy. Placówka dysponuje trzema oddziałami: onkologia, radioterapia z możliwością świadczenia chemioterapii oraz chirurgii onkologicznej. W ramach oddziału radioterapii funkcjonuje pracownia teleradioterapii wyposażona w trzy nowoczesne akceleratory oraz pracownia brachyterapii z dwoma aparatami HDR. Radomskie Centrum Onkologii posiada OIOM, dwie sale operacyjne, USG ze wszystkimi niezbędnymi głowicami, pracownię endoskopii przewodu pokarmowego. Centrum dysponuje nowoczesną bazą diagnostyczną: PET/CT, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, mammograf, aparat do biopsji stereotaktycznej piersi.

Radomskie Centrum Onkologii posiada również własną aptekę z pracownią cytostatyków, więc leki niezbędne do tego typu terapii będą robione na miejscu.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy