Razem przez pół wieku!

Razem przez pół wieku!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tradycyjnie spotkanie rozpoczął przedstawiciel radomskiego magistratu. Wiceprezydent Anna Kwiecień pogratulowała seniorom i złożyła życzenia dziewięciu parom, które wspólnie świętowały jubileusz.

- To wyjątkowa chwila, zapewne teraz sięgacie państwo pamięcią do chwil gdy się poznaliście, tego pierwszego dnia, gdy się zobaczyliście i pokochaliście – mówiła Anna Kwiecień. - Szczęściem i sukcesem jest pokochać drugą osobę. Umieć kochać – to jest prawdziwa miara sukcesu.

Były kwiaty, życzenia oraz lampka szampana przy, której wspólnie odśpiewano „100 lat” dla szczęśliwych par.

Kliknij i obejrzyj galerię zdjęć


Zapytaliśmy jubilatów, gdzie tkwi przepis na tak długi staż małżeński?

- Trzeba się zrozumieć i rozmawiać. Naszym największym sukcesem są nasze dzieci, wnuki. To nasza największa radość – oświadczyli Teresa i Stanisław Skalscy, którzy świętowali jubileusz 50 lat pożycia małżeńskiego.

- Każda para jest inna, wszyscy mają inne złote środki. Jednak dla nas najważniejszy jest kompromis. Trzeba ustępować drugiej osobie, by móc wspólnie przeżyć 55 lat, tak jak my – powiedzieli Barbara i Kazimierz Nowakowie.

- Dla nas najważniejsza jest wyrozumiałość, życzliwość i szacunek. Obydwoje przez wiele lat pracowaliśmy w delegacjach, musieliśmy sobie ufać, by wspólnie przetrwać. Wspólnie pracowaliśmy z osobami potrzebującymi, wspólnie im pomagaliśmy i kochaliśmy. Tę miłość przenieśliśmy do domu, bo jeśli w domu jest szacunek, to jest i szczęście – Podkreślają Anna i Franciszek Jasieńscy.

Wszystkim jubilatom gratulujemy i przyłączmy się do życzeń prezydent Anny Kwiecień:

- Chylimy przed państwem czoła i życzymy kolejnych, pięknych i wspólnych lat oraz kolejnych jubileuszy. 

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

Nina Zaborowska/ Foto M. Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/tn_dsc_5339.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96