Ratujmy kobiety 2017 - podpisy zebrane

Ratujmy kobiety 2017 - podpisy zebrane
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Ponad pięć tysięcy podpisów zebrały kobiety w Radomiu i regionie radomskim pod projektem ustawy „Ratujmy Kobiety 2017”. Łącznie, w całej Polsce uzbierano wymaganą liczbę 100 tys. podpisów, dzięki czemu trafi on do Sejmu.Anna Prus z Partii Razem, Elżbieta Jagiełło z Partii Zieloni, Katarzyna Kołodziejczyk z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej i Oliwia Kijak wspólnie podsumowały ogólnopolską akcję zbierania podpisów. - Cieszymy się, że wymagany cel stu tysięcy podpisów został przez nas osiągnięty, a nasze miasto również miało w tym swój udział – mówi Anna Prus z partii Razem. Podczas konferencji podkreślono, że zbieranie podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie odbywa się po raz drugi. - Już w ubiegłym roku zbieraliśmy podpisy, jednak Sejm odrzucił ten projekt w pierwszym czytaniu. Mamy nadzieję, że zostanie przyjęty pozytywnie przez posłów i posłanki i wejdzie w życie – mówi Elżbieta Jagiełło z Partii Zieloni. Kobiety zapowiadają, że nie poprzestaną wyłącznie na zbiórce podpisów i w tym celu zapraszają na czarny protest.

- Zapraszamy 3 października na wielką zbiórkę pod plac Corazziego o godz. 16. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców Radomia, aby w tym dniu ubrali się na czarno – mówi Katarzyna Kołodziejczyk z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Projekt ustawy „Ratujmy Kobiety 2017” zainicjowany przez członków i członkinie komitetu inicjatywy ustawodawczej "Ratujmy kobiety 2017" przewiduje m.in. rzetelną edukację seksualną w szkołach, prawo do przerwania ciąży w określonych przypadkach czy dostęp do badań prenatalnych

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy