Rak głowy i szyi. Bezpłatne badania

Rak głowy i szyi. Bezpłatne badania
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Badania skierowane są do osób, które przez co najmniej trzy tygodnie odczuwały choć jeden z poniższych objawów: bóle głowy i gardła, chrypkę, ból lub trudności przy przełykaniu, guzek w obrębie szyi lub zauważyły wyciek z nosa. Onkolodzy i laryngolodzy sprawdzą czy nie są to objawy nowotworu. Zapisy pod nr 48 377 90 20 (Radomskie Centrum Onkologii, ul. Uniwersytecka 6). Badania odbędą się w środę, 20 września (od godz. 14).

Głównym celem projektu jest objęcie grupy docelowej 10 000 mieszkańców województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podlaskiego bezpłatnymi  świadczeniami zdrowotnymi w ramach profilaktyk. Grupą docelową będą osoby w wieku produkcyjnym, będące w grupie podwyższonego ryzyka w wieku 40-65 lat tj.: są wieloletnimi palaczami, nadużywają alkoholu, mają podwyższone ryzyko zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, u których przez ponad 3 tygodnie występuje jeden z 6 objawów niezwiązanych z infekcją górnych dróg oddechowych takich jak:

Program profilaktyczny dotyczący wczesnego wykrywania nowotworów głowy i szyi prowadzi Radomskie Centrum Onkologii we współpracy z Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie oraz Mazowieckim Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy