Radomskie władze bez samochodu

Radomskie władze bez samochodu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dziś dzień bez samochodu. Swoje auta pod domami zostawili nawet przedstawiciele radomskich władz. Prezydent Radomia Radosław Witkowski i jego zastępcy: Anna Maria Białkowska, Karol Semik i Rafał Rajkowski przyjechali dziś do pracy autobusami komunikacji miejskiej, a wiceprezydent Konrad Frysztak wybrał rower.

[gallery id=1794]

 – To bardzo cenna akcja, która ma przede wszystkim wymiar edukacyjny. Przecież to od nas samych w największym stopniu zależy stan środowiska w jakim żyjemy. Włączyliśmy się w akcję, by pokazać, że można żyć bez samochodu. Oczywiście trudno oczekiwać, że nagle wszyscy przesiądą się do autobusów lub na rowery, ale przynajmniej od czasu do czasu warto zostawić auto w garażu i w ten sposób próbować powoli zmieniać swoje przyzwyczajenia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Z okazji Dnia bez Samochodu wszyscy posiadacze prywatnych aut mogą dziś podróżować za darmo komunikacją miejską. Aby skorzystać z prawa do bezpłatnego przejazdu autobusem, wystarczy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny swojego samochodu osobowego. To forma zachęty do pozostawienia samochodów i korzystania z publicznego transportu. Mimo że liczba aut osobowych zarejestrowanych w Radomiu systematycznie rośnie - obecnie jest ich już około 94 tysięcy - zainteresowanie komunikacją miejską wcale nie słabnie. Każdego roku korzysta z niej ponad 41 milionów pasażerów. W skali roku radomskie autobusy pokonują łącznie prawie 9,5 miliona kilometrów.

KS, UM /fot. UM

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy