Radomski szpital dostanie pieniądze na nowy tomograf?

Radomski szpital dostanie pieniądze na nowy tomograf?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ramach zmian proponowanych przez władze miasta, do Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Radomia na lata 2013 - 2029 miało zostać wpisane zadanie: "Przebudowa i doposażenie Radomskiego Szpitala Specjalistycznego". Przedsięwzięcia byłoby realizowane w 2014 i 2015 roku. Dzięki dodatkowym funduszom planuje się przebudowę budynku Poradni Specjalistycznej Radomskiego Szpitala Specjalistycznego wraz zakupem wyposażenia i zagospodarowania terenu wokół obiektu. Oprócz tego do lecznicy miałby trafić nowy tomograf komputerowy.

- Zmiana w Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwoli nam na złożenie wniosku o dofinansowanie całego projektu z tzw. Mechanizmu EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Nowy tomograf jest nam bardzo potrzebny. Liczymy na to, że nasze podanie zostanie rozpatrzone pozytywnie i pacjenci będą leczeni w komfortowych warunkach. Planujemy, że w 2014 roku na realizację projektu przeznaczymy ponad 686 tys. zł, a w 2015 - ponad dwa miliony złotych. Wniosek o dofinansowanie musimy złożyć do 28 czerwca i dlatego zdecydowaliśmy się, aby zwołać nadzwyczajną sesję - powiedziała podczas sesji wiceprezydent Anna Kwiecień.

O zmianie w Wieloletniej Prognozie Finansowej zadecydowało głosowanie. Za projektem uchwały zagłosowało 25 radnych, nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosowania.

MS/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy