Radomski magistrat wsród najtańszych w Polsce

Radomski magistrat wsród najtańszych w Polsce
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Ranking „Wspólnoty” prowadzony jest od 2000 roku. Na przestrzeni tych lat radomski magistrat plasował się w ścisłej czołówce, w pierwszej piątce najtańszych urzędów. Trzykrotnie byliśmy na pierwszej pozycji. 

- To zasługa konsekwentnych działań mających na celu zminimalizowanie obciążenia kasy publicznej koniecznymi wydatkami na funkcjonowanie urzędu i jednostek organizacyjnych - mówi Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. – Ma tu duże znaczenie planowanie i realizacja wspólnych zakupów, by przypomnieć chociażby wspólne zamówienie dotyczące energii elektrycznej, które przyniosło nam wielomilionowe oszczędności za prąd.

W przeliczeniu na jednego mieszkańca wydatki bieżące z budżetu miasta na administrację w Radomiu wyniosły w 2013 roku 211,12 zł. Mniej wydają tylko w Grudziądzu (201,25 zł) i we Włocławku (207,87 zł).

Metoda obliczania rankingu jest identyczna jak w roku ubiegłym. Pod uwagę zostały wzięte wszystkie wydatki bieżące w dziale klasyfikacji budżetowej „administracja publiczna”, z wyjątkiem wydatków na remonty bieżące. Twórcy rankingu stoją bowiem na stanowisku, że wydatki remontowe mają incydentalny charakter i zaburzają wartość wskaźnika.


źródło: UM w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Polecamy