Radomianin Społecznikiem Roku wg "Newsweeka"!

Radomianin Społecznikiem Roku wg
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wieloletnia praca radomskiego księdza na rzecz młodzieży została doceniona przez ogólnopolski tygodnik "Newsweek". Sam laureat bardzo skromnie mówi o tym ważnym wyróżnieniu: – Cieszę się, że znalazłem się w tym wspaniałym gronie, jednak sama nagroda dla mnie osobiście niewiele zmienia. Nadal będziemy zajmować się tym, co zawsze.

Ksiądz przyznał, że podczas uroczystej gali nagrodę zadedykował wszystkim swoim współpracownikom bez, których nigdy nie osiągnął by tego co już zostało zrobione. Wolontariuszom, pracownikom oraz samej młodzieży i dzieciom.

- Praca z dziećmi i młodzieżą daje wiele satysfakcji. Od lat zauważam, że młodzi ludzie są bardzo samotni, potrzebują rozmowy, zainteresowania. Jesteśmy z ludźmi i im służymy. Traktuję te nagrodę, jako wyróżnienie pracy księży, moich współpracowników, wolontariuszy oraz samej młodzieży. Cieszę się, ponieważ jest to dobra promocja zarówno radomskiej diecezji, jak i naszego miasta. Dobrze, że takie rzeczy są zauważane – stwierdził ks. Andrzej Tuszyński.

„Arka i ksiądz Tuszyński to w Radomiu symbole...Cel był taki: żeby nie było alkoholu, narkotyków, przemocy. I żeby nudy nie było. Zaczęło się od konkursów, dyskotek, warsztatów artystycznych i szkoleń dla wolontariuszy. Dziś to już wielkie centrum młodzieży: prowadzi własną scenę, finansuje ferie, festyny, obozy, przyznaje granty i stypendia młodym z pomysłami, szkoli wolontariuszy, udziela pomocy psychologicznej” - czytamy w artykule "Newsweeka".

Przypomnijmy, że stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu powstało w roku 2002 i wyrosło na bazie Katolickiego Centrum Młodzieży "Arka", działającego od 1999 roku.Szeroko rozumiana działalność kulturalno-oświatowa, wychowawcza i edukacyjna na rzecz radomskiej młodzieży to priorytety stowarzyszenia.Centrum wolontariatu, półkolonie, dyskoteki, wycieczki, darmowe posiłki dla głodnych, zajęcia sportowe i pozalekcyjne to tylko niektóre z przedsięwzięć „Arki”.

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy