Radomianie znowu przed sądem

Radomianie znowu przed sądem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Pomimo, że prezydent zdecydował się zawetować dwie ustawy - o KRS i o Sądzie Najwyższym, kilkuset radomian zdecydowało się protestować. Protestujący żądają weta, także w sprawie ustawy o ustroju sądów powszechnych, która pozwala ministrowi sprawiedliwości na wybieranie ich prezesów.

łańcuch światła przed sądem

Komentarze parlamentarzystów Ziemi Radomskiej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Organizatorzy protestu podkreślają, że ma on wymiar ponadpartyjny. O poprzednich wydarzeniach pod Sądem Okręgowym pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ i TUTAJ.

Protestujący krzyczeli m.in.: "nie kokietuj, tylko wetuj", "trzy razy weto", "wolne sądy". Wśród protestujących był także prezydent Radosław Witkowski.

Ze strony rządzących padają w stronę osób biorących udział w demonstracjach zarzuty, że naszymi działaniami kierują partie opozycyjne, które chcą tylko i wyłącznie obalenia demokratycznie wybranej władzy. Ze jesteśmy opłacani przez jakieś wrogie Polsce siły zewnętrzne. To my obywatele stworzyliśmy ten bunt. To jest nasz sprzeciw wobec łamaniu prawa - mówiła pani Małgorzata z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Organizatorzy mówili także na temat spraw, których obywatele mogli nie zauważyć podczas głośnej batalii o ustawy o sądownictwie. Chodzi między innymi o fakt, że nie odbędzie się referendum w sprawie reformy edukacji, przyjęto nowelizację ustawy w o odnawialnych źródłach energii, nowe prawo wodne czy o program "Mieszkanie Plus".

Panie Andrzeju Dudo, prezydencie Polski, my wolni obywatele mówimy dziś do pana. Jest to głos z miast, miasteczek i wsi. Ze wszystkich środowisk, ze wszystkich grup społecznych i zawodowych. My obywatele stawiamy panu ultimatum. Dajemy panu 48 godzin na zawetowanie trzeciej ustawy - mówiły przedstawicielki ogólnopolskiego strajku kobiet w swojej odezwie do prezydenta.

Podczas manifestacji wystąpił Paweł Mosiołek. Na zakończenie, tak jak poprzednio, zapalono znicze przed budynkiem sądu. Manifestację zabezpieczała policja, która zamknęła ulice wokół demonstracji Nie doszło do żadnych incydentów.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy