Radomianie walczą o Pileckiego

Radomianie walczą o Pileckiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W piątek, 25 września odbyła się premiera filmu  o rotmistrzu Pileckim – pt. „Pilecki”. To  fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. W rolę rotmistrza wcielił się Marcin Kwaśny. Niestety żadne radomskie kino do tej pory nie wyświetliło tego filmu. Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi to się udało.

Dwoje młodych ludzi, Damian Malec wraz swoją dziewczyną zorganizowali akcję na Facebooku, dotyczącą wyświetlenia filmu w radomskim Multikinie. Informacje o wydarzeniu TUTAJ.

Jak pisze do nas pan Irek Matyjaśkiewicz, żadne radomskie kino nie miało w planach wyświetlenia tego filmu mimo, że opowiada on o jednym z największych naszych narodowych bohaterów. - Dzięki zaangażowaniu tych młodych ludzi udało się uzgodnić z Multikinem, że jeśli zorganizują przyjście do kina min. 50 osób to kino wyświetli  film. Na dzień dzisiejszy, udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad 300 osób. To dobry przejaw patriotyzmu – wyjaśnia pan Irek.

Fabularyzowany dokument w reż. Mirosława Krzyszkowskiego, powstał ze składek croudfunding'owych. To dzięki inicjatywie młodych ludzi film zostanie wyświetlony w Radomiu, 2 października o godz. 19 w Multikinie.

- Jeżeli szkoła, media nie uczą nas w wystarczającym stopniu historii i patriotyzmu to może tacy młodzi ludzie są w stanie dać dobry przykład – dodaje pan Irek.

Interwencje otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową interwencja@cozadzien.pl.
KS /fot. FB

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy