Radomianie w czołówce Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego

Radomianie w czołówce Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJW Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym, który odbył się w Chorwacji, ponownie swoje mocne akcenty zaprezentowali młodzi radomscy akordeoniści reprezentujący Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga.

Pierwsze miejsce w kategorii wiekowej do 17 lat zdobył Piotr Motyka. W tej samej kategorii druga nagroda przypadła w udziale Piotrowi Poterale.

W nieco młodszej kategorii wiekowej – do 15 lat – drugą nagrodę wywalczył zaś Mikołaj Skopek.

Młodzi radomscy akordeoniści nie odstępowali też od najlepszych kameralnych zespołów akordeonowych w Europie. Wszyscy trzej tworzą wspólnie trio akordeonowe „Accordions For World”, które już wielokrotnie w Polsce i za granicą było nagradzane najwyższymi laurami. Także w Chorwacji „Accordions For World” wywalczyło pierwszą nagrodę w kategorii zespołów kameralnych składających się z muzyków w wieku do 19 lat. Radomskie trio rywalizowało więc w tej kategorii ze swoimi starszymi kolegami z Europy; Sami mają kolejno lat 15 (Mikołaj Skopek), 16 (Piotr Poterała) i 17 (Piotr Motyka).

Galeria

Wisienką na torcie występu polskiego teamu w chorwackiej Puli był niewątpliwie fakt, że Piotr Motyka został też zdobywcą specjalnej nagrody za najwyższą punktację w kategoriach młodzieżowych.

W chorwackim konkursie udział brało w ponad 600 uczestników rywalizujących w piętnastu kategoriach solowych, muzyki kameralnej i orkiestrowej. Reprezentowali oni Czechy, Słowację, Litwę, Niemcy, Danię, Finlandię, Austrię, Węgry, Słowenię, Włochy, Bośnię i Hercegowinę, Serbię a nawet Chiny. No i oczywiście Polskę. Prezentacje konkursowe były oceniane przez bardzo prestiżowe międzynarodowe składy jurorskie składające się z wybitnych muzyków z całej Europy.

Sukces radomskich muzyków nie byłby możliwy bez ich nauczycieli i mistrzów:

Piotr Motyka i Mikołaj Skopek na co dzień pracują w radomskiej szkole muzycznej pod okiem Pana Artura Miedzińskiego, natomiast Piotr Poterała uczy się w klasie akordeonu Pana Tomasza Gieronia. Ten ostatni jest też opiekunem i mentorem trio akordeonowego „Accordions For World”.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy