Radomianie dla Radomia, czyli spotkanie biznesmenów z politykami

Radomianie dla Radomia, czyli spotkanie biznesmenów z politykami
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Tematem spotkania z cyklu „Radomianie dla Radomia”  były „Perspektywy rozwoju powiązań komunikacyjnych miasta Radomia”. To właśnie politycy przedstawiali radomskim biznesmenom plany rozwoju i budowy obwodnicy południowej. Zgromadzonych powitał Jerzy Kowal, kanclerz loży radomskiej BCC.

- Tutaj się urodziliśmy i tutaj się wychowaliśmy, to miasto potrzebuje naszej pomocy. Jak wszyscy wiemy, nie mamy tutaj, w Radomiu świetlistej sytuacji jeśli chodzi rozwój. Nie chciałbym, by ktoś posądził nas o działania pozakulisowe czy też niedozwolony lobbing , dlatego tez spotykamy się przy otwartej kurtynie – stwierdził.

Głównym punktem spotkania była prezentacja wizualizacji obwodnicy południowej. Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu, przypomniał zgromadzonym, jakie etapy już zakończono oraz jakie są w dalszych planach. Tkaczyk wspomniał również o efektach jakie przyniosły miastu przebudowy dróg: - Dzięki budowie bezkolizyjnego, dwupoziomowego skrzyżowania ul. 1905 Roku oraz ul. Młodzianowskiej miasto Radom rocznie zaoszczędza na m.in. czasie przejazdu, spaleniu paliwa ok. 5 mln zł.

Andrzej Kosztowniak wypowiedział się również na temat lotniska w Radomiu. – W tym momencie trwa załatwianie ostatnich formalności. Spotkałem się dwukrotnie z marszałkiem Ewą Kopacz - zadeklarowała pomoc przy przyśpieszeniu pewnych procedur, które trwają nie wiedzieć czemu osiem miesięcy. Lotnisko nie ma być jakimś pomnikiem, tak naprawdę musimy go dać do dyspozycji biznesowi – powiedział.

N.Z/foto. M. Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy