Radomianie chętnie pomogli choremu Szymonowi

Radomianie chętnie pomogli choremu Szymonowi
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przypomnijmy, że Szymon zmaga się z chorobą Hallervordena- Spatz’a, która powoduje odkładanie się żelaza w mózgu. Przez to chłopiec traci wzrok, ma trudności z chodzeniem, wzrasta mu napięcie mięśni ciała. Szansą dla niego jest jedynie kosztowne leczenie i rehabilitacja w specjalistycznym instytucie w Stanach Zjednoczonych.

Sobotnią imprezę na Borkach poprowadził znany z programów telewizyjnych showman Bilguun Bill. Przez kilka godzin chętni mogli wziąć udział w licznych konkursach i wystawach. Straż Miejska pokazała pojazd, który na co dzień wykorzystywany jest w akcjach Ekopatrolu. Policja przygotowała natomiast symulator motocykla, a także „alkogogle”, które obrazują w jaki sposób widzi i zachowuje się pijany kierowca.

Drużyna Grodu Piętrówka zaprezentowała, jak wyglądała wczesnośredniowieczna osada. Chętni mogli także postrzelać z łuku do tarczy. Natomiast radomscy harcerze pokazali, jak sprawnie udzielić pierwszej pomocy.

Razem dla Szymona

Na scenie wystąpili m.in. Zdobywcy pewnych Oscarów, radomski raper - Wieczny oraz Yellow Pipe z Szydłowca. Miłośnicy sportu wzięli udział w 5-kilometrowym biegu po zdrowie. Oprócz tego publiczność mogła obejrzeć popisy królowej polskiego driftu – Karoliny Pilarczyk. Kierowcy mieli także możliwość przejażdżki w poślizgu kontrolowanym. Cała impreza charytatywna dla Szymona zakończyła się wieczorem.MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy