Radomianie chcą więcej murali? Debata

Radomianie chcą więcej murali? Debata
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJW ostatnich latach wzrosło zainteresowanie radomian przestrzenią publiczną i sztuką, która mogłaby się w niej znaleźć. W poprzednim roku, na oficjalnym otwarciu muralu z okazji 40. rocznicy Czerwca '76 zgromadziło się wielu zainteresowanych. Do budżetu obywatelskiego 2018 radomianie zgłosili aż pięć projektów związanych z muralami.

Czy sztuka w przestrzeni publicznej jest potrzebna? Jakie korzyści daje miastom street art? Czy liczba murali w Radomiu się powiększy? Czy Radom potrzebuje więcej murali? Czy powstanie szlak street artu? Jakie rzeczywiste efekty mogą przynieść działania artystyczne w przestrzeni publicznej dla mieszkańców miasta? Czy to, jak wyglądają ulice, dzielnice i całe miasta, ma wpływ na zadowolenie z życia ich mieszkańców? W debacie udział wezmą m.in. Marcin Rutkiewicz, prezes Fundacji Sztuki Zewnętrznej, Dariusz Paczkowski, aktywista, prezes Fundacji Klamra, Karol Suwała, kurator programu edukacyjnego Łaźni i Aleksandra Wójcik, założycielka nieformalnej grupy "Akcja: Wywalczmy murale dla Radomia".

Debata odbędzie się w „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56, w godz. 18-20. Wstęp bezpłatny.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy