Radom z lotu ptaka - cz. IV (NAD POTOKIEM)

Radom z lotu ptaka - cz. IV (NAD POTOKIEM)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Tym razem jako taras widokowy posłużył nam dach dziesięciopiętrowca z radiostacją przy ulicy Struga 78 (naprzeciwko sklepu „Lidl"). Sprzyjała nam słoneczna i bezchmurna pogoda. Nieprzypadkowo wybraliśmy akurat ten blok w tym rejonie miasta - jest on usytuowany na sporej górce w stosunku do Śródmieścia.

Początkowo planowaliśmy wdrapać się na sam szczyt wysokiej radiostacji, zamontowanej na dachu wieżowca u zbiegu ulic Struga i Szklanej, ale po wyjściu z włazu szybko zmieniliśmy zdanie. Jako punkt widokowy posłużyła nam nadbudówka, na której znajduje się antena. Zdjęcia zrobiliśmy więc z wysokości około 40 metrów od ziemi.

Z dachu wieżowca dostrzegliśmy oddalony o kilkadziesiąt kilometrów na północny wschód komin elektrowni w Kozienicach, która zaopatruje w prąd nasz cały region. Bez problemu widać również wieże kościołów wokół Radomia, m.in. we Wsoli. Z wysokiej perspektywy ciekawie prezentują się również okoliczne osiedla Gołębiów I, Gołębiów II, Akademickie, Michałów, Śródmieście oraz te znajdujące się na drugim krańcu miasta. W oczy rzuca się dużo zieleni, której nie dostrzega się aż tak, chodząc po ulicach. Korony drzew niewątpliwie urozmaicają krajobraz rozległych blokowisk.

Kolejna galeria zdjęć z wysokiej perspektywy nie powstałaby bez zgody zarządcy budynku. Dziękujemy zatem za uprzejmość i gościnność pracownikom Spółdzielni Mieszkaniowej "Nasz Dom". Na następną wędrówkę z aparatami wybierzemy się niebawem, prawdopodobnie na osiedle Akademickie lub Michałów. Zapraszamy do oglądania naszych kolejnych galerii w zakładce „Widok na miasto"!

Marcin Walasik (m.walasik.cozadzien@onet.eu); Zdjęcia: Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy