„Radom moje miasto”- konkurs dla dzieci z rodzin zastępczych

„Radom moje miasto”- konkurs dla dzieci z rodzin zastępczych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Uwiecznienie najpiękniejszych miejsc w Radomiu oraz rozwijanie pasji dzieci z pieczy zastępczej, to główne cele wakacyjnego konkursu fotograficznego organizowanego przez MOPS i Urząd Miejski. Efekty prac dzieci zobaczymy już jesienią.

Uczestnikami konkursu będą dzieci z rodzin zastępczych. Przez okres wakacji będą one fotografować miejsca na terenie Radomia, które budzą ich szczególne zainteresowanie oraz uwagę. Zostały one wyposażone w aparaty analogowe, wcześniej wzięły także udział w warsztatach fotograficznych.

- Poprzez ten konkurs pragniemy rozwijać w dzieciach miłość do małej ojczyzny. Mamy nadzieję, że dzieci pokażą nam Radom z innej perspektywy dziecka, że zobaczymy zdjęcia pięknych miejsc. Konkurs ma także rozwijać zainteresowania wśród młodych ludzi, być może przyczyni się do tego, że któreś z nich odkryje swoją pasję, jaką może być właśnie fotografia – tłumaczy wiceprezydent Anna Kwiecień.

Dyrektor MOPS, Halina Janiszek podkreśla, że taka inicjatywa pełni także funkcję integracji społecznej, ale głównie pozwoli dzieciom bliżej poznać miasto i jego historię.

Chęć wzięcia udziału w konkursie wyraziło 30 dzieci. Swoje prace będą mogły zgłosić do 15 września. Następnie kapituła oceni i wybierze zdjęcia, które zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej wystawie. Przede wszystkim jednak największym wyróżnieniem będzie umieszczenie najciekawszych prac w wyjątkowym kalendarzu na 2014 rok.

Ewelina Błeszyńska, Fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy