Radom i Jedlnia Letnisko będą współpracować

Radom i Jedlnia Letnisko będą współpracować
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Teren, na którym miałby zostać utworzony obszar aktywności gospodarczej znajduje się w granicach administracyjnych gminy Jedlnia Letnisko. Jest położony w sąsiedztwie dróg krajowych nr 9 i 12, torów kolejowych i drogi do Natolina.

Jesteśmy wspólnie zainteresowani rozwojem gospodarczym regionu radomskiego- mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski. - Zarówno mi jak i Panu wójtowi Leśnowolskiemu chodzi o tworzenie na tym terenie nowych miejsc pracy, będą też dodatkowe wpływy z podatków od inwestorów. Mamy nadzieję, że w perspektywie kilku lat w tym miejscu swoje siedziby znajdzie od kilku do kilkunastu różnych firm. Na mieście będzie spoczywać przebudowa al. Wojska Polskiego i stworzenie dojazdu do tego terenu. Rozmowy na ten temat trwały od kilku miesięcy, dziś jest szczęśliwy finał, możemy podpisać list intencyjny w tej sprawie.

Władze Jedlni Letniska deklarują gotowość przystąpienia do prac nad zmianą przeznaczenia gruntów na inwestycyjne. - Obecnie jest to teren rolniczy, który leży na terenie gminy. – tłumaczy wójt gminy Jedlnia- Letnisko Piotr Leśnowolski. - Są to dość wąskie działki. Trudno w tamtym miejscu prowadzić gospodarstwa specjalistyczne. Chcemy dać szansę rolnikom i właścicielom tych gruntów, by wypowiedzieli się w sprawie przyszłości tego terenu. Chcemy zorganizować konsultacje społeczne, a następnie rada gminy uchwaliłaby plan zagospodarowania przestrzennego i ten teren zmieniłby swoje przeznaczenie. Nowa strefa przemysłowa to szansa na stworzenie nowych miejsc pracy.Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy