Radkom odbierze śmieci z sektora nr 4

Radkom odbierze śmieci z sektora nr 4
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
- Radkom od 5 maja będzie odbierał śmieci w tej części miasta do momentu wyłonienia w przetargu nowego wykonawcy usługi.  Jest to firma, która przedstawiła najkorzystniejsze oszacowanie rynkowej wartości zamówienia spośród trzech złożonych gminie. Jest to także firma będąca jednostką gminną i jako taka gwarantuje właściwe wykonanie zamówienia - informuje Ryszarda  Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelarii Prezydenta.

Powierzenie Radkomowi usługi odbywa się aktualnie w trybie zamówienia z wolnej ręki, którego zastosowanie wynika z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.  Jej zapisy stanowią, że w przypadku rozwiązania umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prezydent miasta jest obowiązany niezwłocznie zorganizować przetarg, zaś w celu zapewnienia odbierania odpadów z terenu gminy, do czasu rozstrzygnięcia przetargu, gmina zapewnia te usługi w trybie zamówienia z wolnej ręki zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.

Przypomnijmy, że wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Tonsmeier Wschód Sp. z o.o., świadcząca usługi odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych w sektorze 4 oraz 1 (centrum i najbliższe okolice) 2 kwietnia wypowiedziała umowę na świadczenie usług, co oznacza, że od 5 maja  Tonsmeier Wschód Sp. z o.o. zaprzestanie ich świadczenia.

- W sprawie zastępczego odbioru śmieci z sektora 1 (śródmieście wraz z przyległościami) negocjacje prowadzone będą 24 kwietnia. Po ich zakończeniu będzie wystosowany odrębny komunikat - dodaje Ryszarda Kitowska.

Źródło: UM w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy