Przewodniczący staje w obronie sekretarza

Przewodniczący staje w obronie sekretarza
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Rozmowa wiceprezydenta Konrada Frysztaka z Krzysztofem Czabanem w studiu lokalnym Radia Rekord w piątek, 17 lutego, dotyczyła ryczałtów na telefon prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego i wiceprezydenta Konrada Frysztaka. Całą rozmowa do wysłuchania TUTAJ. „Jestem zażenowany postawą pana wiceprezydenta. Buta, arogancja, poczucie wyższości, przekroczenie wszelkich granic dobrego smaku…” - czytamy na stronie dariuszwojcik.blox.pl.

Podczas gdy wszyscy decyzyjni urzędnicy korzystają z abonamentów na poziomie 8,50 zł, dla pana prezydenta ryczałt wynosi 500 zł, dla pana wiceprezydenta jest tylko trochę niższy. Jest to niestosowne. Koniec, kropka” - uważa przewodniczący rady miejskiej.

Zdaniem Dariusza Wójcika, wiceprezydent Frysztak powinien przeprosić za zaistniałą sytuację. - „Bo o ile mogę jeszcze jakoś zrozumieć wysoki ryczałt dla pana prezydenta Witkowskiego, to już dla pana wiceprezydenta Frysztaka, zupełnie nie. I co w tej sytuacji robi pan wiceprezydent Frysztak? Publicznie, na antenie radia, zachowuje się arogancko, butnie, a na dodatek straszy. Tak, straszy sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego, który informuje, że przeciętny ryczałt telefoniczny wynosi w Urzędzie Miejskim w Radomiu, wspomniane 8,50 zł. Nie jestem doradcą pana prezydenta Witkowskiego, ale za takie zachowanie wysłałbym pana wiceprezydenta Frysztaka na oślą ławkę. Nie myślałem też, że stanę w obronie pana Rafała Czajkowskiego, bo nasze relacje są dość chłodne, ale zachowanie wiceprezydenta Frysztaka było karygodne. A generalnie sekretarz miasta jest urzędnikiem wyższego szczebla niż wiceprezydent” - stwierdza Dariusz Wójcik.

Rozmowa Rafała Czajkowskiego w studiu lokalnym Radia Rekord TUTAJ.

W jego opinii komentarze wiceprezydenta Frysztaka nie pierwszy raz są poniżej krytyki. „Nie tak dawno nazywał mnie i Jakuba Kowalskiego politykierami PiS. Przypomnę więc tylko, że Jakub Kowalski jest ministrem rządu, a ja przewodniczącym Rady Miejskiej w Radomiu. Przydałaby się zatem przynajmniej odrobina szacunku” - przypomina przewodniczący.

Jak widać władza otrzymana zbyt wcześnie potrafi skutecznie zdeprawować. Nie zwalnia to rzecz jasna z zachowania choć odrobiny kultury. Zwłaszcza w stosunku do osób starszych, a pan wiceprezydent Frysztak jest niewiele starszy od mojej córki.

No i to straszenie. Od straszenia to są duchy…

I jeszcze jedno. Jako przewodniczący Rady Miejskiej, korzystam z ryczałtu telefonicznego za 8,50 zł. I w zupełności mi wystarcza!” - kończy wpis Wójcik.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy