Przejazdy dla osób mających problem z poruszaniem się

Przejazdy dla osób mających problem z poruszaniem się
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Samochody przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych są wykorzystywane przede wszystkim przez różne instytucje, na przykład szkoły integracyjne czy warsztaty terapii zajęciowej. Z naszych usług korzystają jednak także osoby prywatne z orzeczonymi dysfunkcjami ruchu. Dzięki minibusom mogą na przykład dotrzeć do przychodni czy urzędu. Niektórzy wynajmują nasze pojazdy, by dojechać do sanatorium lub odległej, specjalistycznej poradni.
Co roku z naszych przewozów korzysta średnio 50 tysięcy osób, a wszystkie nasze busy i mikrobusy pokonują rocznie ponad 300 tysięcy kilometrów - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

Dział Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych ma obecnie dziewięć pojazdów: sześć mikrobusów 8-miejscowych z windami, dwa busy 11-miejscowe z windami oraz jeden 19-osobowy z podestem. Przed końcem wakacji tabor wzbogaci się o cztery nowoczesne pojazdy 8-miejscowe. Wycofane zostaną wówczas z użytkowania najbardziej wyeksploatowane samochody, pochodzące jeszcze z 2004 roku. Zakup nowych mikrobusów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami II".

Osoby chcące skorzystać z usług Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych mogą dzwonić od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30 pod numer telefonu 48 363 10 82. Ceny za usługi przewozu osób niepełnosprawnych są dostępne na naszej stronie  internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce Niepełnosprawni.

Żródło: MZDiK Radom, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy