Przedsiębiorcy doradcami prezydenta

Przedsiębiorcy doradcami prezydenta
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=1727]

– To nie urząd tworzy miejsca pracy, lecz przedsiębiorcy. Cieszę się, że obecne władze miasta dostrzegają potrzebę współpracy z przedsiębiorcami. Mamy ogromne doświadczenie w prowadzeniu działalności gospodarczej i jestem przekonany, że wspólnym wysiłkiem doprowadzimy do znaczącego zmniejszenia bezrobocia. W Radomiu jest 25000 podmiotów gospodarczych. Gdyby w każdym z nich utworzono jedno miejsce pracy, problem bezrobocia zniknąłby raz na zawsze  – mówi Jarosław Kowalik, przedsiębiorca, jeden z inicjatorów powołania zespołu.

Witkowski zapewnia, że główne cele, które sobie stawia jako prezydent miasta, to przede wszystkim wzrost gospodarczy i tworzenie nowych miejsc pracy. - Dlatego chcę skorzystać z wiedzy i doświadczenia lokalnych przedsiębiorców – mówi prezydent.

W skład zespołu wejdą radomscy przedstawiciele biznesu reprezentujący różne branże. - Oczywiście ilość przedsiębiorców, których zapraszamy do współpracy nie kończy się na panach, których tu widzimy - zapewniał Witkowski.

Zespół konsultacyjny ds. gospodarczych powołany przez prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego będzie m.in. podejmował inicjatywy związane z rozwojem przedsiębiorczości, opiniował projekty uchwał Rady Miejskiej i zarządzenia prezydenta dotyczące spraw gospodarczych. Do zadań zespołu będzie należało też konsultowanie i opiniowanie przedsięwzięć związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej i inwestycyjnej oraz opracowywanie kierunków działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości w mieście.

Robocze posiedzenia zespołu mają się odbywać przynajmniej raz w miesiącu, a z udziałem prezydenta co najmniej raz na trzy miesiące. 

apk/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy