Przebudują skrzyżowanie Traugutta i Narutowicza

Przebudują skrzyżowanie Traugutta i Narutowicza
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Na przełomie maja i czerwca 2015 roku trwały konsultacje społeczne dotyczące zmian w organizacji ruchu kołowego, przechodniów i rowerzystów w rejonie skrzyżowania ulic Traugutta i Narutowicza. Propozycje miały na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu, zmniejszenie liczby punktów kolizyjnych i likwidację barier architektonicznych. W tym czasie do Urzędu Miejskiego w Radomiu wpłynęło 286 ankiet z różnymi, niejednokrotnie wzajemnie sprzecznymi propozycjami. Po ich analizie wypracowane zostało kompromisowe rozwiązanie, które będzie wkrótce zrealizowane.

Projekt zakłada przedłużenie pasa do skrętu w lewo z ulicy Narutowicza w ulicę Kościuszki. Dzięki likwidacji wysepki będzie mogło zmieścić się tam więcej pojazdów. Obecnie często blokują one skrzyżowanie z ulicą Traugutta. Z tego powodu zlikwidowane zostanie także przejście dla pieszych znajdujące się w bliskiej odległości od dwóch sąsiednich przejść. Z kolei pasy po wschodniej stronie skrzyżowania zostaną przesunięte bliżej wlotu ulicy Moniuszki (zgodnie z oczekiwaniami większości osób biorących udział w konsultacjach). Wzdłuż nich powstanie przejazd dla rowerzystów.

Zlikwidowany zostanie jednokierunkowy fragment ulicy Traugutta wzdłuż posesji nr 34. Na powstałym w ten sposób powiększonym skwerku powstaną nowe chodniki, drogi dla rowerów i trawniki. Wszystkie możliwe relacje (prosto, w prawo lub w lewo) będą natomiast dostępne na skrzyżowaniu ulic Traugutta oraz Narutowicza. Dodatkowo kierowcy zyskają niedostępną dotychczas możliwość dojazdu z Moniuszki do Narutowicza (teraz muszą skręcać w Traugutta).

Podstawowym celem tej przebudowy jest wprowadzenie usprawnień dla pieszych i rowerzystów. Wszystkie przejścia będą po przebudowie miały obniżone krawężniki, natomiast nowa droga dla rowerów umożliwi przejazd z Traugutta i Moniuszki do Jaracza. Będzie to fragment połączenia Śródmieścia z Plantami i dalej z Ustroniem, a docelowo - już po wybudowaniu drogi przy alei Grzecznarowskiego - z Idalinem, Janiszpolem i z trasą rowerową w stronę Skaryszewa.

Na oferty od wykonawców MZDiK czeka do 27 lutego do godziny 10:00. Termin zakończenia przebudowy to koniec czerwca. W przetargu premiowane będą oferty z krótszym czasem realizacji.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy