Protest pracowników Tesco

Protest pracowników Tesco
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- To ogólnopolska kampania na rzecz podwyżek płac i poprawy warunków pracy w sieci handlowekj Tesco - informuje Patryk Kosela, rzecznik prasowy Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80". - Jesteśmy po rozmowach z pracodawcami, usłyszeliśmy propozycję 50 zł podwyżek brutto. To śmieszne, żenujące. 

Przedstawiciele związku zawodowego będą po raz kolejny rozmawiać z pracodawcami 27 czerwca. - Jeśli nie dojdziemy do porozumienia nie wykluczamy zaostrzenia formy protestu, a nawet zorganizowania strajku, w ramach którego pracownicy podeszliby od kas, od swoich obowiązków pracowniczych - mówił Kosela. 

Czwartkowy protest był skierowany także do klientów. - Rozdajemy ulotki, na których napisaliśmy, że interes pracownika i klienta jest wspólny, bo tam gdzie pracownicy są dobrze wynagradzani, jest ich więcej tam też są mniejsze kolejki do kas. Lepiej się robi zakupy a jakość obsługi jest zdecydowanie większa. Klienci reagują na naszą akcję bardzo pozytywnie. To nas dopinguje i liczymy także, że opinia publiczna wpłynie na decyzje płacowe w Tesco - mówił rzecznik.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy