Prezydent Witkowski zaskarżył decyzję wojewody

Prezydent Witkowski zaskarżył decyzję wojewody
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Przypomnijmy, że 29 czerwca 2017 r. wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wygasił mandat prezydenta Radomia. Centralne Biuro Antykorupcyjne zarzuciło prezydentowi Witkowskiemu, że złamał przepisy ustawy antykorupcyjnej, zasiadając przez cztery miesiące 2015 r. w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy.

Więcej o tym pisaliśmy m.in. TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ. W lutym radomscy radni odrzucili wniosek CBA o stwierdzenie wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia. - Zapewniam, że w tej sprawie zamierzam wykorzystać wszystkie środki prawne, dlatego zaskarżę decyzję pana wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeśli okazałoby się to konieczne, to skieruję sprawę także do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Wierzę w niezawisłość sądów i ze spokojem będę oczekiwał na rozstrzygnięcie sprawy – mówił w czerwcu br. Radosław Witkowski.

W związku z pismem prezydenta „Sąd wezwał Wojewodę Mazowieckiego do uzupełnienia akt administracyjnych sprawy w postaci nadesłania oryginału lub poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii zwrotnych potwierdzeń odbioru zaskarżonego zarządzenia” - czytamy w komunikacie Sądu Administracyjnego w Warszawie. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy