Prezydent elekt: będą audyty w spółkach!

Prezydent elekt: będą audyty w spółkach!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W Radomiu funkcjonuje kilka spółek, których właścicielem jest miasto. Są to m.in. Wodociągi Miejskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe "RadKom", Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej "Radpec", Radomskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Administrator", "Rewitalizacja" oraz Port Lotniczy Radom.

Mimo, że oficjalne zaprzysiężenie Radosława Witkowskiego na prezydenta zaplanowano na wtorek, to już teraz nowo wybrany gospodarz miasta oświadczył, że po objęciu władzy przeprowadzi audyty w miejskich spółkach.

- To będzie jedna z moich pierwszych decyzji. Audyty nie będą wynikiem żadnych podejrzeń. To rutynowe działanie. Nowy prezydent musi wiedzieć, w jakim stanie finansowym są spółki - oświadczył dla serwisu cozadzien.pl Radosław Witkowski.

Jako pierwszy kontroli może spodziewać się Port Lotniczy Radom.

- Audyt w tej spółce trzeba przeprowadzić jak najszybciej, a to dlatego, że chodzi tu o ogromne pieniądze. To właśnie decyzje dotyczące lotniska na Sadkowie będą miały ogromny wpływ na przyszłość całego miasta - dodał prezydent elekt.

Radosław Witkowski przyznał również, że po objęciu władzy przyjrzy się funkcjonowaniu m.in. jednostek budżetowych miasta.

MS/fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy