Pracownia czeka na artystów

Pracownia czeka na artystów
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJNajlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Gminna spółka Rewitalizacja ogłosiła właśnie kolejny nabór wniosków o przyznanie jednego rzeczowego stypendium artystycznego – nieodpłatnego użyczenia pracowni na okres do 3 lat. Kapituła przyznająca stypendia czeka teraz na zgłoszenia artystów różnych dziedzin sztuki. Można je składać do 27 września.

Stypendium dla radomskich twórców jest przyznawane na okres 3 lat artystom posiadającym już dorobek artystyczny. Ma służyć realizacji określonego projektu artystycznego, opisanego przez twórcę ubiegającego się o jego przyznanie.

Kamienica przy ul. Rwańskiej 7 została wyremontowana w 2008 roku przez spółkę Rewitalizacja. Całkowity koszt prac wyniósł 3.480.000 zł netto, z czego blisko 426 000 zł wyniosło dofinansowanie pozyskane ze środków Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, przeznaczonego na zdegradowane obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Budynek na blisko 700 metrach kwadratowych mieści lokale użytkowe, biurowe, gastronomiczne, a na poddaszu utworzone zostały pracownie artystyczne. Im właśnie zawdzięcza swą popularną nazwę: kamienica artystyczna.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy