Pożar, bomba i wypadek cysterny - ZOBACZ VIDEO

Pożar, bomba i wypadek cysterny - ZOBACZ VIDEO
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJW akcję zaangażowani byli przedstawiciele służb ratowniczych i ochronno-porządkowych. Pierwsza pozorowana sytuacja to wybuch pożaru i podłożenie ładunku wybuchowego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2.

- Moja córka jest uczennicą tej szkoły. Bardzo cieszę się, że uczestniczy w takich ćwiczeniach, uważam że są one bardzo potrzebne - mówi Anna Musiał, matka jednego z uczniów. - Z zawodu jestem nauczycielką, z doświadczenia wiem, jak ważne jest przećwiczenie trudnych sytuacji, tak aby dzieci nie wpadły w panikę i nauczyły się prawidłowych zachowań w czasie zagrożenia. Jest to również ważne dla pracowników szkoły.

Druga pozorowana sytuacja miała na celu sprawdzenie działania służb ratowniczych i porządkowych po  rozszczelnieniu cysterny przewożącej toksyczny środek przemysłowy. Ćwiczenia miały miejsce na moście na ulicy Suchej.

- Ćwiczenia mają na celu skoordynowanie działań służb ratunkowych takich jak policja, straż pożarna, służby kryzysowe. Dzięki takim akcjom mamy możliwość obowiązujące procedury skonfrontować z życiem. Jest to dla nas ważne, abyśmy w przypadku realnego zagrożenia potrafili jak najlepiej pomóc obywatelom naszego miasta – wyjaśnia Łukasz Szymański, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

W akcję zaangażowani byli przedstawiciele Straży Miejskiej, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, Straży Pożarnej, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, Wojskowej Komendy Uzupełnień oraz zakładów pracy i instytucji realizujących zadania obronne.

PONIŻEJ GALERIA ZDJĘĆ

Aleksandra Jabłonka (a.jablonka@cozadzien.pl)/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy