Powstanie sygnalizacja na kolejnych przejściach

Powstanie sygnalizacja na kolejnych przejściach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- To kontynuacja naszych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych, którzy należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego - mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

We wszystkich trzech miejscach powstaną sygnalizacje wzbudzane. O poprawę bezpieczeństwa pieszych na ulicy Starokrakowskiej zabiegali sami mieszkańcy. – Uznaliśmy, że sygnalizacja jest tam potrzebna, ponieważ po wybudowaniu obwodnicy południowej, obserwujemy wzmożony ruch samochodów. Z kolei na Warszawskiej zamiar montażu sygnalizatorów jest związany z planowaną przeprowadzką sądu do nowego gmachu, co zwiększy ruch pieszych. Ma też poprawić bezpieczeństwo dzieci uczęszczających do dwóch pobliskich szkół – tłumaczy wiceprezydent. Budowę sygnalizacji na ulicy Czarnieckiego, w miejscu gdzie w zeszłym roku powstał przejazd rowerowy, sugerowali natomiast policjanci.

W planie inwestycyjnym miasta jest również budowa kolejnych sygnalizacji świetlnych. Światła zostaną zamontowane na ulicy Szarych Szeregów, na przejściu łączącym Obozisko z Kapturem oraz na Wernera, na wysokości hali targowej. W tym miejscu sygnalizacja będzie działała w dni targowe, czyli w czwartki i soboty.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy