Powstała nowa jadłodajnia radomskiej Caritas

Powstała nowa jadłodajnia radomskiej Caritas
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dotychczas bezdomni  na  posiłek mogli liczyć w kościele przy ulicy Grzybowskiej. Jednak w byłej kaplicy przy ulicy Siennej będzie łatwiej przygotować posiłek i rozdać go innym. To kolejny tego typu punkt w mieście, mówi ksiądz Robert Kowalski dyrektor radomskiego Caritas.  

- Obecnie mamy 4 jadłodajnie. Ta przy ulicy Siennej i Kościelnej prowadzone są przez diecezjalny Caritas. Jedna w centrum prowadzona jest przez Bernardynów i jedna przez Pallotynów. Wszystkie mogą liczyć na wsparcie miasta - mówi ksiądz Robert Kowalski.

W nowej jadłodajni będą pomagać młodzi wolontariusze z Liceum Katolickiego.

- Pierwszy raz tutaj przyszliśmy. Na razie obserwujemy, uczymy się. Będziemy mieć tutaj dyżury dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych.- mówi Tomasz Gołebiewski ze szkolnego koła wolontariatu.  

Jak mówi ksiądz Mirosław Prasek z Oratorium św Filipa Neri ten budynek pierwotnie spełniał funkcję jadłodajni.

- W trakcie wojny wydano w tym miejscu ponad 700 tysięcy posiłków. Będące tutaj siostry Szarytki opiekowały się sierotami, którzy w trakcie wojny straciły swoich rodziców. Tutaj okrywali się także powstańcy warszawscy. Po drugiej wojnie światowej była tutaj kaplica i tak było aż do dzisiaj.

Teraz z tego miejsca będą korzystać bezdomni. Szacuję się że w Radomiu może być ich nawet 300. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy