Potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się

Potrzebujesz wsparcia? Zgłoś się
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=1396]

W poniedziałek kolejka do magazynu Caritas przy ul. Kościelnej ustawiła się już po godz. 8. Do rozdania było 350 paczek żywnościowych o wartości ok. 100 zł. Otrzymały ją osoby, które przedstawiły wcześniej zaświadczenia o zarobkach i opinie z parafii.

MERCEDESEM PO PACZKI?

- Jak co roku, chcemy z pomocą trafić do najbardziej potrzebujących - tłumaczu ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas. - W paczkach są podstawowe artykuły, dzięki którym można przygotować posiłki na święta. Pochodzą one ze zbiórek w radomskich marketach, część finansowała bezpośrednio Caritas.

Ks. Grzegorz Wójcik przyznaje, że zna legendy o bogaczach, którzy podjeżdżają po odbiór paczek drogimi samochodami. 

- Trzykrotnie spotkałem się z taką sytuacją i trzykrotnie przepraszałem - opowiada. - To były takie sytuacje, że sąsiedzi swoimi samochodami podwozili potrzebujące osoby, które nie nie mogły dźwigać tych paczek.

PROGRAM FEAD - CZAS DO 25 STYCZNIA

Ks. Grzegorz Wójcik przypomina również o programie FEAD (unijny Fundusz Europejskiej Pomocy Najbardziej Potrzebującym), realizowanym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Dystrybucją żywności FEAD zajmują się Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej i właśnie Caritas Polska. Osoby, które mają dochód poniżej 684 zł na osobę w rodzinie, lub osoby samotne z dochodem poniżej 813 zł, mogą się zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie otrzymają odpowiednie skierowanie. Z tym skierowaniem do 25 stycznia przyszłego roku trzeba udać się do Caritas przy ul. Kościelnej 5, najlepiej w godz. 9-12. W ramach programu FEAD każda osoba w rodzinie może otrzymać dwie paczki po 7 kg z mlekiem, cukrem, makaronem, olejem i konserwą mięsną.

- To tak naprawdę podprogram na rok 2014. W maju przyszłego roku rusza program z większą ilością produktów. Szczegóły poznamy po podpisaniu odpowiednich umów - mówi dyrektor radomskiej Caritas.

RED, fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/caritas_6.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96