Poseł Kuźmiuk z poparciem Wspólnoty Samorządowej

Poseł Kuźmiuk z poparciem Wspólnoty Samorządowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Przypomnijmy, że poseł Zbigniew Kuźmiuk zajmuje czwarte miejsce na mazowieckiej liście Prawa i Sprawiedliwości do eurowyborów. "Jedynką" jest natomiast Wojciech Jasiński z Płocka.

- Nie możemy dopuścić do tego, co wydarzyło się pięć lat temu i pozwolić na to, aby nasz subregion reprezentowały takie osoby jak Jolanta Hibner z Platformy Obywatelskiej i Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości. Od samego początku byli to abstrakcyjni kandydaci, którzy później w trakcie całej kadencji odwiedzili Radom 2-3 razy. Potrzebujemy silnej reprezentacji i ludzi, którzy zadbają o to, aby trafiło do nas jak najwięcej środków z Unii Europejskiej. Z pewnością jedną z takich osób jest poseł Zbigniew Kuźmiuk, polityk doświadczony, a przede wszystkim kompetentny - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami były poseł Krzysztof Sońta.

- Przyglądaliśmy się wielu kandydatom i wiemy, że trzeba postawić na fachowca z ziemi radomskiej. Apeluję, aby mieszkańcy głosowali na Zbigniewa Kuźmiuka. Nie dość, że ma on doświadczenie polityczne, to jest również uznanym ekonomistą, a to ważne, jeśli chcemy myśleć o dodatkowych pieniądzach na rozwój Radomia - dodał wiceprezydent Radomia Ryszard Fałek.

- Cieszę się, że Wspólnota Samorządowa zdecydowała się poprzeć moją kandydaturę. W ten sposób doceniono moją dotychczasową pracę w Sejmie i Parlamencie Europejskim. Jako przedstawiciel ziemi radomskiej zrobię wszystko, aby wreszcie normalnie funkcjonowała polityka spójności w Unii Europejskiej. Nie może być tak, że Radom z niskim PKB na mieszkańca dostaje najmniej środków na rozwój. Tę złą tendencję trzeba wreszcie odwrócić - oświadczył poseł Zbigniew Kuźmiuk.

Wspólnota Samorządowa powoli przymierza się również do wyborów samorządowych. Prawdopodobnie kandydaci stowarzyszenia wystartują z list PiS.

- Choć w razie niepowodzenia rozmów jesteśmy w stanie sami walczyć o głosy radomian. Zaznaczam, że z dotychczasowej współpracy z PiS i prezydentem Radomia jesteśmy zadowoleni i liczymy na kontynuację - zakończył Krzysztof Sońta.


Mariusz Skopek/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy