Posadzą 600 drzew przy radomskich drogach. Gdzie?

Posadzą 600 drzew przy radomskich drogach. Gdzie?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Rozstrzygnięto przetarg nieograniczony na nasadzenia oraz konserwację drzew i krzewów w pasach drogowych, do którego stanęły cztery firmy z Radomia i okolic. Najtańszą ofertę w wysokości 178 tysięcy 820 złotych i 57 groszy przedstawiła radomska Spółdzielnia Rzemieślnicza "Budowlana", z którą Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji podpisał umowę.

Wykonanie wszystkich prac potrwa dwa lata. Ich zakończenie jest przewidziane na październik 2015 roku. W pierwszym etapie firma w przeciągu miesiąca od dnia podpisania umowy będzie musiała nasadzić prawie 600 drzew i 1000 krzewów. Nowe rośliny pojawią się przy 44 radomskich ulicach, m.in. przy Okulickiego, Piłsudskiego, Broni, Beliny-Prażmowskiego, Wyszyńskiego, Chrobrego, 25 Czerwca, Pileckiego, Nowogrodzkiej, Żółkiewskiego, Piastowskiej, Malczewskiego, Maratońskiej, Kieleckiej, Niedziałkowskiego i Traugutta. Wśród zaplanowanych nowych drzew znalazły się klony, lipy, brzozy, graby i wiązy, z krzewów najwięcej będzie nowych ligustrów, forsycji oraz berberysów.

Drugi etap zamówienia będzie polegał na konserwacji posadzonych drzew i krzewów. Wykonawca będzie musiał zapewnić optymalne warunki do rozwoju roślin. Pracownicy firmy zajmą się ich cyklicznym odchwaszczaniem, uzupełnianiem ściółki, nawożeniem i podlewaniem w sezonie letnim, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Źródło: MZDiK / red. T.W., Fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy