Poradnia Leczenia Uzależnień. Co z dokumentacją?

Poradnia Leczenia Uzależnień. Co z dokumentacją?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z  Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube -  TUTAJ

Wraz z początkiem roku Poradnia Leczenia Uzależnień została przejęta przez szpital w Krychnowicach; wcześniej znajdowała się w miejskim szpitalu przy ul. Tochtermana. To wynik zmian w prawie - Narodowy Fundusz Zdrowia płaci teraz tym poradniom, które znajdują się przy oddziałach terapii uzależnień, a RSS takiego nie posiada. Wiceprezydent Jerzy Zawodnik zapowiadał, że przenosiny poradni odbędą się bez szkody dla pacjentów. Tymczasem zdaniem jednego z nich brakuje informacji o zajęciach grup i jest problem z dostępem do dokumentacji. „Padały zapewnienia, że pacjenci będą poinformowani, wszystko będzie przekazane, itp. Jest niestety inaczej” – skarży się w e-mailu pan Karol, jeden z pacjentów. - „W Poradni mieszczącej się przy ul. Reja 30 nie znalazłem żadnej informacji wizualnej np. na tablicy ogłoszeń, jakie grupy terapeutyczne będą kontynuowane, w jakich terminach i na jakich zasadach po przeniesieniu Poradni Leczenia Uzależnień z RSS ul. Tochtermana. Tam nie ma nawet kartoteki pacjentów i dokumentacji z Poradni z ul. Tochtermana!! Myślę, że na przeniesienie Poradni z RSS Radom ul. Tochtermana Dyrekcja i Pracownicy SWPZZPOZ Radom - Krychnowice mieli wystarczającą ilość czasu na podjęcie działań w celu zabezpieczenia potrzeb pacjentów. W Poradni przy ul. Tochtermana leczyło się ok. 3000 pacjentów. Teraz formalnie zostali bez żadnej informacji i możliwości leczenia w trakcie pracy biurokratów”.

Jak mówi Elżbieta Cieślak, rzecznik miejskiego szpitala, większa część dokumentacji z ostatniego roku została już przeniesiona na ul. Reja. - Dokumentacja pacjentów, którzy leczyli się powyżej tego okresu, jest zarchiwizowana w miejskim szpitalu. Jeśli pacjent jej potrzebuje, powinien zwrócić się z prośbą do szpitala w Krychnowicach, a ten zwróci się o wydanie dokumentów do nas. Nie będzie żadnego problemu z udostępnieniem – twierdzi Elżbieta Cieślak.

Włodzimierz Guzowski, dyrektor szpitala w Krychnowicach przekonuje, że wszystkie terapie są kontynuowane. - Każdy pacjent wszystkie informacje może bez problemu uzyskać w sekretariacie. Dziś (piątek, 13 stycznia) mieliśmy kontrolę z Narodowego Funduszu Zdrowia, która nie wykazała żadnych uchybień w funkcjonowaniu poradni – mówi dyrektor Guzowski.

Najświeższe wiadomości z  Radomia i  regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku -  TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy