Ponad 6 mln na kompleks tenisowy na Borkach

Ponad 6 mln na kompleks tenisowy na Borkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Spółka TAMEX Obiekty Sportowe wybuduje korty tenisowe w Radomiu wraz z budynkiem socjalnym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu zawarł umowę na wykonanie prac. Zwycięzca przetargu zaproponował cenę 6 milionów 395 tysięcy złotych.

TAMEX zrealizowała już ponad tysiąc obiektów - m.in. stadion Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, halę sportową AWF w Poznaniu, czy halę sportową COS w Spale.

Kompleks tenisowy na Borkach, obok hali sportowo-widowiskowej i nowego stadionu przy ulicy Struga, to jeden z elementów Radomskiego Centrum Sportu. - Cieszy mnie, że przetarg wygrała firma z tak mocnymi rekomendacjami. Kompleks tenisowy jest bardzo ważny dla zawodników i sympatyków tego sportu. W związku z planowanymi inwestycjami przy ulicy Struga, obecne korty przestaną tam funkcjonować. Dlatego też liczę na dotrzymanie terminów przez wykonawcę prac na Borkach tak, aby przedstawiciele tenisowego środowiska nie zostali bez obiektów – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Wykonawca ma opracować dokumentację projektowo-kosztorysową i specyfikację techniczną oraz wybudować cały kompleks. Na obiektach MOSiR-u na Borkach powstanie budynek o powierzchni ok. 600 m. kw. z pełną infrastrukturą oraz 8 pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową. W planie jest też budowa jednego półkortu ze ścianką treningową. Cały kompleks ma powstać do 30 czerwca 2016 roku.


KS, UM /fot. cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy