Ponad 250 tys. zł na budowę domu Senior-WIGOR

Ponad 250 tys. zł na budowę domu Senior-WIGOR
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

– Bardzo się cieszymy z decyzji ministerstwa. Nasz projekt został bardzo wysoko oceniony, a przyznane dofinansowanie jest jednym z najwyższych w kraju - mówi wiceprezydent Anna Białkowska.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej pieniądze mają zostać wprowadzone do budżetu miasta. Radni otrzymają jednocześnie projekt uchwały powołującej nową jednostkę budżetową. – Po jej przyjęciu natychmiast rozpoczniemy przygotowania do uruchomienia placówki. Chcemy zaadaptować pomieszczenia w kamienicy przy Rwańskiej 7, wyposażyć je i jeszcze jesienią tego zaprosić seniorów - tłumaczy wiceprezydent.

Przyznana kwota pokryje 80 % kosztów związanych z uruchomieniem dziennego domu dla seniorów. Reszta będzie pochodziła z budżetu miasta. Ministerialna dotacja pozwoli także sfinansować 1/3 kosztów bieżącego utrzymania w tym roku. Radomska placówka będzie jednym ze 119, jakie w najbliższych czasie powstaną w całym kraju. Na Mazowszu zostanie utworzonych 11 takich miejsc.

Rządowy program adresowany jest do osób niepracujących w wieku 60+. W dziennym domu Senior-WIGOR będą one mogły spędzić co najmniej 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Znajdą się w nim pomieszczenia m.in. do: wspólnych spotkań, gotowania, ćwiczeń i relaksu. Zapewniony będzie także ciepły posiłek.

Urząd Miejski / fot. UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy