Politycy zlekceważyli apel kobiet

Politycy zlekceważyli apel kobiet
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Zbieramy podpisy w sprawie projektu ustawy, która dotyczy rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach, opieki okołoporodowej w szpitalach, świadomego rodzicielstwa, dostępu do antykoncepcji, także tej awaryjnej - powiedziała dziennikarzom podczas spotkania Katarzyna Kołodziejczyk z RIK .

Radomianki podpisy zbierają już od jakiegoś czasu, starały się o poparcie także podczas niedawno zakończonego festiwalu "Woodstock". - Musimy zebrać je do końca września, żeby ustawa mogła trafić do sejmu . Potrzebne jest 100 tys., także apelujemy głęboko do wszystkich Radomian o poparcie i podpisy - mówiła Kołodziejczyk.

Informacje o tym, gdzie i kiedy będą zbierane podpisy, aktywistki zapowiedziały na środę. Harmonogram zostanie podany na profilu RIK na Facebooku. Tam również znajdują się linki, z których można pobrać druki do zbierania podpisów pod tym projektem ustawy. - Każdy może nas wesprzeć i zbierać na własną rękę. Potem wystarczy się z nami skontaktować, a my te druki później przekażemy do Warszawy – zaapelowała Karolina Skowron z Radomskiej Inicjatywy Kobiecej.

Aktywistki opowiedziały również o wniosku jaki skierowały na początku czerwca do wszystkich partii działających na terenie Radomia o udostępnienie założeń programowych w kwestii praw kobiet. - Czy dążycie państwo do podpisania przez Radom Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym? Jaka jest propozycja partii, aby zwiększyć dzietność? Jaki jest stosunek partii do stosowania przez kobiety antykoncepcji, w tym awaryjnej i dostępu do in vitro? W jaki sposób partia zamierza wspierać kobiety 50+, które zostały wyłączone z rynku pracy? Czy zamierzacie państwo działać przeciw dyskryminacji kobiet na rynku pracy? Czy partia popiera edukacje seksualną w szkołach? Jaki jest stosunek kobiet odnośnie aborcji? - zapytały Radomianki w apelu do lokalnych polityków.

- Każda partia powinna mieć przygotowane odpowiedzi na takie pytania. Tym bardziej, że celem zadnia tych pytań było także poszerzenie świadomości przyszłych wyborców. Niestety, żadna z partii nam nie odpowiedziała, co przyznaje lekko nas rozczarowało. To sugeruje stosunek partii do tematu jakim są prawa kobiet - zakończyła Karolina Skowron.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy