Policjant na urlopie uratował tonącego

Policjant na urlopie uratował tonącego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.


Ostatnie dni asp. sztab. Jacek Potocki spędził z żoną i dwójką dzieci wypoczywając w Jarosławcu. Urlop policjanta z Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu przebiegał spokojnie do 19 lipca br. Wtedy to był z rodziną na plaży. Nagle zobaczył w morzu starszego mężczyznę, który próbował wydostać się z wody. W wyniku uderzeń fal, mężczyzna był przykrywany wodą co uniemożliwiło mu wydostanie z morza. Zaczął tonąć.


Policjant widząc całą sytuację natychmiast zareagował i skoczył do wody wyciągając mężczyznę na brzeg. 70-latek był w szoku. Nie wiedział co się dzieje. Natychmiast na miejscu zjawili się też ratownicy, którzy sprawdzili podstawowe funkcje życiowe mężczyzny. Na całe szczęście mężczyźnie nic się nie stało.


Po całym zajściu, gdy policjant z rodziną opuszczał już plażę, uratowany mężczyzna podszedł wraz z całą rodziną i podziękował mundurowemu za uratowanie życia. O skromności policyjnego ratownika może świadczyć fakt, że swoją postawą nie pochwalił się przełożonym, gdy wrócił do pracy. Dowiedzieli się dopiero od kolegów z wydziału i żony policjanta.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy