Policjanci zatrzymują bezmyślnych kierowców

Policjanci zatrzymują bezmyślnych kierowców
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Funkcjonariusze radomskiej drogówki w codziennej służbie ujawniają bardzo niebezpieczne wykroczenia, które popełniają kierowcy - przede wszystkim wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. W ostatnich dniach policyjni motocykliści zatrzymali w krótkim czasie w miejscowości Wawrzyszów czterech kierowców w wieku od 25-35 lat, którzy nie zważając na przejścia dla pieszych wyprzedzali inne pojazdy stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Wszyscy otrzymali wysoki mandat i po 10 punktów karnych.

 - Na ulicy Traugutta drogówka zauważyła pojazd, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszym. Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że 24-letni kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Za prowadzenie auta bez prawa jazdy oraz wykroczenie, które popełnił policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 850 złotych - poinformowała Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

 - Natomiast w sobotę przed południem policjanci z drogówki patrolując ulice miasta nieoznakowanym radiowozem zauważyli bmw, które porusza się zdecydowanie za szybko. Chcieli zatrzymać go do kontroli. Kierowca z dużą prędkością wjechał na rondo zmuszając inne pojazdy do hamowania i zaczął uciekać ulicą Maratońską. Zmieniał kierunki jazdy nie sygnalizując wykonywanych manewrów, a uciekając popełniał kolejne wykroczenia, m.in. omijał inne pojazdy, które zatrzymały się przed przejściem by ustąpić pierwszeństwa pieszym i wyprzedzał na przejściach. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali bmw, za którego kierownicą siedział 23 - letni mieszkaniec Radomia. Nieodpowiedzialny kierowca za stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym i wszystkie popełnione wykroczenia stracił prawo jazdy i policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu - dodała.

Źródło: KMP Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy